YAYIN AKIŞI
KÜNYE
BİZE ULAŞIN

POSBIYIK: YAZ DÖNEMİNDE GÜZEL HİZMETLER YAPTIK

Kdz. Ereğli Belediye Meclisi Eylül Ayı Olağan Toplantısı, AKM Nikah Salonu’nda Belediye Başkanı Halil Posbıyık başkanlığında yapıldı.

Başkan Posbıyık, gündem dışı konuşmasında yaz döneminde yapılan belediye çalışmaları hakkında meclis üyelerini ve katılımcıları bilgilendirdi. Ereğli’de güzel hizmetler yaptıklarını belirten Başkan Posbıyık şunları söyledi:

-HAMSİ FESTİVALİ HAZIRLIKLARI BAŞLADI-

22. si gerçekleştirilen Türkiye’nin Ödüllü En Büyük Festivali Kdz. Ereğli Uluslararası Sevgi Barış Dostluk Kültür ve Sanat Festivali yine dünyanın her yerinden büyük ilgi gördü. Şimdi Kasım ayında gerçekleşecek Hamsi Festivali’nin hazırlıklarına başladık

-BELEN KOLSUZOĞLU SOKAĞA YENİ YAŞAM ALANI-

Belen Mahallesi, Kolsuzoğlu Sokak’ta yeni bir yaşam alanı yapılıyor. İçerisinde futbol, basketbol sahası spor aletleri çocuklar için oyun parkları ve dinlenme yerleri olacak proje bir hayli ilerledi, bitme aşamasına geldi.

-12 BİN TON ASFALT DÖKÜLÜYOR-

Asfalt çalışmaları devam ediyor. Emisyon asfaltları döktük ve bitirdik.  Birçokmahallemizi iyi bir noktaya getirdik.  12 bin ton sıcak asfalt dökümü şuanda devam ediyor. Yeterli mi değil, daha fazla dökmek lazım. Hatırlarsanız geçmiş dönemde 70 bin tonla rekor kırmıştım. Şuanda ekonomik durumdan dolayı istediğimiz noktada değil.

-BİSİKLET YOLU SAHİL İLE BİRLEŞİCEK- 

Bisiklet yolu çalışmaları devam ediyor. Kandilli sınırına kadar biz yapıyoruz, ondan sonrası kaymakamlık yapıyor.  Bu konuda iyi bir haber vermek istiyorum. Bisiklet yolunu sahil güzergahıyla birleştirmek istiyorduk, arzumuz buydu. Ancak Yöresel Evler ile Okullar bölgesine giden yolda sit (arkeolojik) alan olduğu için oradan geçmemiz mümkün değildi. Gerekli müracaatlarımızı yaptık,  ‘Türkiye’nin en uzun bisiklet yollarından birini yapıyoruz’ dedik. Anıtlar Yüksek Kurulu bizi anlayışla karşıladı, Müze Müdürlüğü’nün başkanlığında bu bölgede bisiklet yolunun bağlanması için kazı yapmamak şartıyla izin verdi. Yöresel evlerin oradan itibaren yürüyüş ve bisiklet yolu, Kemer’den başlattığımız noktaya bağlanacak ve sahille bağlantı kurulmuş olacak. 

-3. AÇIK SU YÜZME YARIŞLARI-

Açık Su Yüzme Yarışları kentimizden, Türkiye'nin birçok ilinden ve yurt dışından 400'e yakın yüzücünün katılımı ile gerçekleşti. Türkiye’nin elit tabakası yüzmek için buraya geldi, Sayın eski bakan Kürşat Tüzmen’de geldi. Ereğli’de güzel bir ortam yaratıldı.

-TOPLU SÜNNET ŞÖLENİ-

Toplu Sünnet Şöleni’nde 226 çocuk sünnet ettirildi. Bisiklet, top ve saat hediye edildi. Echomar ve Anadolu Hastanesi'ne bir kez daha teşekkür ediyoruz.

-ATA TOHUMU ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR-

Ata tohumu çalışmaları sürüyor. 5. Seramız da kuruldu. Çok iyi neticeler almaya başladık. Karpuz ve kavunlarımız da yetişmeye başladı. Tohumlarını biriktiriyoruz. Hedefimiz Tohum Bankası kurmak. Aşama, aşama bu noktaya gidiyoruz. 

-1500 ÖĞRENCİYE KIRTASİYE YARDIMI-

Kırtasiye yardımı yapıyoruz. Hedefimiz 1500 çocuğumuza 2022-2023 eğitim-öğretim dönemi öncesi ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına kırtasiye yardımında bulunmak.  Bu hafta içerisinde ihtiyaç sahibi ailelere dağıtımlar gerçekleştirilecek.

-YENİ SOKAK DÜZENLEMELERİ-

Akarca Mahallesi’nde sokak düzenlemesi yapıyoruz ama böyle minik bir düzenleme değil. Osman Zeki Oral Sokak ve çevresine kaldırım taşları döşendi. 7 dönümlük alanda tarihi dokuya uygun olarak çalışmalar devam ediyor. Çok yakında tarihi Akkuyu’nunbulunduğu alana da bir Deniz Kızı Heykeli koyacağız.

-NEW YORK EMNİYET MÜDÜRÜNÜN EREĞLİ ZİYARETİ-

New York Emniyet Müdürü İdris Güven, belediyemizi ziyaret etti. Aslında buluşmayı planlamıştık ama bende tatildeydim.  Amerika’da ilk defa bir Türk Emniyet Müdürü, kendisiyle iftihar ediyoruz.  Belediyemizi ziyaret etti, bizim için memnuniyet verici bir olay. Kendisine teşekkür ediyorum. 

-BOZHANEYE IŞIKLI ISLANMA VE OYUN HAVUZU-

Bozhane’ye Işıklı Islanma ve Oyun Havuzu yapılıyor. Yaz aylarında etrafına su damlacıklarından sis damlatıyor ve çocuklarda bunun altına girip eğleniyorlar. Türkiye’de az örneği var. Ereğli’ye de kazandırıyoruz. Çevre düzenlemesinin ardından alanda daha önce bulunan çocuk parkı mevcut haliyle korunup iyileştirilecek, tırmanma parkları ve 150 çocuğun oynayabileceği bir etkinlik alanı bitmişolacak.

-BARIŞ PLAJI’NA 0-6 YAŞ GRUBU İÇİN YENİ AQUAPARK YAPILACAK-

Yaz döneminde plajlar doldu taştı, Aquaparkyoğun ilgi gördü. Zonguldak, Kozlu, Sakarya, Ankara, İstanbul, her taraftan misafirlerimiz Ereğli’ye geliyor.  Özellikle Aquapark talebi karşılamıyor. Hemen simetriğine 0-6 yaş grubu için yeni bir Aquapark yapacağız.  Ayrıca alana Survivoraletleri getireceğiz. 

-KAÇMAZ, EREĞLİ’NİN SİMGELERİNDEN BİRİYDİ-

110 yaşında vefat eden Hüseyin Kaçmaz'ınoğlu Turgut Kaçmaz Kütahya’da gerçekleşen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları esnasında geçirdiği kalp krizi sonrası vefat etti. Çok sevdiğimiz bir abimizdi, Ereğli’nin simgelerinden biriydi. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

Meclis Üyemiz Yılmaz Partlak’ın eşi de Düzce’de hastanede yatıyor şuanda. Buradan değerli arkadaşımızın eşine de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. 

-YENİ SU ÜRÜNLERİ KOOPERATİFİ YÖNETİMİ EREĞLİ İLE BÜTÜNLEŞTİ-

25 senelik Belediye Başkanıyım, Balık sezonu için ilk defa toplantı gördüm. Su Ürünleri Kooperatifi Yönetimine çok değerli arkadaşlar geldi. Halkla bütünleşmiş vaziyetteler. Gezi alanlarını tamamen halka açtılar. Halk çok memnun. Belediyeye karşı çok saygılılar. Bizde önümüzdeki günlerde kendilerini ziyarete gideceğiz, onlara ihtiyaçları neyse her konuda yardım edeceğiz. Çünkü onlar bir evvelki yönetim gibi bize saygısızlık yapmıyor. Ereğli halkıyla bütünleşmiş vaziyetteler. Böyle davrananlara yardım etmekte bizim en büyük görevimiz. 

Balık sezonunu “Vira Bismillah” diyerek açtık, tüm balıkçı kardeşlerimizin kazasız belasız, bol ve bereketli bir sezon geçirmesini diliyorum.

-6 ÜLKENİN MİLLİ TAKIMI EREĞLİ’YE GELDİ-

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ve Kdz. Ereğli Belediyesi’nin ana sponsorluğunda kentimizde düzenlenen Paravolley Avrupa Gümüş Ligi Finallerinde Avrupa ikincisi olan Milli takımımızı yürekten kutluyoruz. Dünyanın değişik yerlerinden 6 ülkenin Milli Takımı Ereğli’ye geldiler. İlçe Spor Müdürlüğümüzün ve Belediyemizin sponsorluğunda, Engelliler Federasyonu Başkanı ve Yönetimi de burada olmak suretiyle iyi bir organizasyon oldu. Ben takımızı kutluyorum. 

-18. MADDE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR-

18. Madde çalışmalarımız devam ediyor. 18. Madde olmadan inşaat ruhsatı da vermiyoruz zaten. Tabi burada belediyenin de çok büyük yararları oluyor. Mesela 7 noluBelen Yenimahalle bölgesinde bize park, yeşil alan, yol gibi 256 bin 300 metrekare belediyeye yer terk edildi. Yolları açıyoruz. 1 nolu bölge UzunmehmetKestaneci’de 133 bin 716 metrekare kadastroda şuan yer terki yapılıyor, 3 nolu bölge Kepez’de 81 bin 500 metrekare yer terki yapıldı. Sakindere Sarıkorkmazda 44 bin 390 metrekare diğer 18’ler de 35 bin metrekare olmak üzere toplam 18. Maddeden kamuya terk edilen alan 450 bin 906 metrekare. 

-SAKİNDERE PROJESİ SÜRÜYOR-

Sakindere’de çok zor şartlarda bir yol yapıyoruz. Amacımız, Hatip Cami’nin önünde büyük bir trafik sıkışıklığı var, Sakinderedençıkan yol tek yol ve virajlı. Özellikle kış arlarında çok mağdur oluyor insanlar. Bu bölgede büyük bir projeye başladık. DSİ’denizin aldık, derenin 3’te 2’sini konsol olarak kapattık. Belli kısımlar açık bırakıldı tabi, DSİ izin verdiği ölçüde bir çalışma yaptık. 4 mevsim evlerin olduğu alana çıkacak şekilde derenin üzerini kapatarak yol yaptık, oradan Aktaş’a çıkmaya çalışıyoruz. Aktaş’aulaştıktan sonra bütün paralel yollara dalmak suretiyle trafik sıkışıklığı büyük oranda bölgede çözeceğiz. Hemen yanında da Gölevleri’ne giden yol var. O yolu da açacağız. Bunlarda imarda terk edilen yerler. Sakindere’nin alanı adeta bir meydan haline geldi. Vatandaşlardan çok güzel dönüşler alıyoruz. 

-ALTERNATİF YOL ÇALIŞMALARINA DEVAM-

Uyuyan Güzel’de tamamen bir mahalle yapıyoruz gibi. Belen’e bağladık yollarını. Zamlar gelmeden 3 tane makine aldık, parasını ödedik daha sonra 4 tane daha aldık ve çok güçlü bir makine parkımız oldu. Bu makineler sayesinde dağı, taşı deviriyoruz. Hiç engel tanımıyoruz. Sakindere’yi ve Uyuyan Güzel’i mutlaka görmelisiniz. Terminale ve Belen OSB’ye bir bağlantı yapıyoruz. İsmet İnönü Ortaokulu’nunoradan bir yol açtık, 20 yıllık hayalimdi, şimdi su ve kanalizasyon hatlarını yapıyoruz ardından asfalt dökeceğiz. 

-KESTANECİ MAHALLESİNE YENİ YAŞAM ALANI-

Kestaneci Mahallesi’ne İlköğretim’den izin almak suretiyle bahçesine yeni bir yaşam alanı yaptık, halı sahası da var. Yakında açılışları yapılacak. Dilmaç Marketin karşısında voleybol, basketbol sahası yaptık. 9 çocuk parkına iyileştirme yaptık, tamirat, boya, badana işlerini yaptık. 

-ESKİ BELEDİYE BİNASI 4. KEZ İHALEYE ÇIKACAK-

Eski Belediye Binası konusunda paramız var ama yapacak müteahhit yok. Bizim belediyeye hiçbir şey vermiyorlar. Hatta limandaki rıhtımı da iskeleyi de elimizden almak için daha da uğraşıyorlar. Eski belediye binasını ilk ihaleyi alan müteahhitteminatını yaktı. 2. İhaleye giren olmadı. Geçtiğimiz dönem yine ihaleye çıktık, Türkiye şartlarından dolayı yine giren olmadı. Şimdi 4. İhaleye çıkacağız. En yüksekten vereceğiz, parayı da vereceğiz ama yapacak adam bulamıyoruz. Türkiye’nin durumuna bak. İnşallah bu ihaleden umutluyuz.


Bu içerik 7.9.2022 14:49:07 tarihinde yayınlandı ve 45 kişi tarafından okundu.

Paylaş;


DİĞER HABERLER
İTFAİYE TEŞKİLATI, 308 YAŞINDA

İTFAİYE TEŞKİLATI, 308 YAŞINDA

Kdz . Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü,  Yangından Korunma  ve  İtfaiye  H aftası ’nda Haberin devamı >
BELEDİYE PLAJLARI SEZONU KAPATIYOR

BELEDİYE PLAJLARI SEZONU KAPATIYOR

Batı Karadeniz bölgesi ve çevre iller ile kent genelinden yoğun ilgi gören  Kdz . Ereğli Belediye  P lajları sezonu kapatıyor. Bele... Haberin devamı >
OYUNCAK EVİ EKİM AYI PROGRAMI AÇIKLANDI

OYUNCAK EVİ EKİM AYI PROGRAMI AÇIKLANDI

Kdz. Ereğli Belediyesi Oyuncak Evi Koordinatörü Melih Tanrıkulu, Ekim ayında Cumartesi günleri atölye çalışmalarına devam edeceklerini açıkladı. ... Haberin devamı >
TARİHİ SOKAK DÜZENLEMESİ

TARİHİ SOKAK DÜZENLEMESİ

Kdz. Ereğli Belediye B aşkanı Halil Posbıyık, Başkan Yardımcısı Oğuz Cömert ,   i lgili daire müdürleri ve birim amirleri ile birlikte Akarca ... Haberin devamı >
EREĞLİ’YE MODERN YAŞAM ALANI

EREĞLİ’YE MODERN YAŞAM ALANI

Kdz . Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kepez ve Belen Mahalleleri’nin kesişme noktasında yapımı süren  f utbol sahası, yaşam alanı ve parkta ince... Haberin devamı >
EREYLİN AVM´DEN KIZILAY´A DESTEK

EREYLİN AVM´DEN KIZILAY´A DESTEK

Ereylin Alışveriş Merkezi 10 Eylül Cumartesi günü düzenlenen kan bağışı kampanyası dolayısıyla, katılım sağlayan gönüllülere teşekkür etti.... Haberin devamı >
1500 öğrenciye kırtasiye yardımı

1500 öğrenciye kırtasiye yardımı

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ’ ın talimatıyla 20 2 2 -  202 3  eğitim Haberin devamı >
KDZ.EREĞLİ BELEDİYESPORCUSU BÜŞRA NUR ÇELİK, DÜNYA ŞAMPİYONASINDA

KDZ.EREĞLİ BELEDİYESPORCUSU BÜŞRA NUR ÇELİK, DÜNYA ŞAMPİYONASINDA

05-11 E ylül   2022 ta rihlerinde Adana i linde y apılan Bedensel Engelliler Paralimpik Yelken Türkiye Şampiyonası ’ Haberin devamı >
Çay 2 TL

Çay 2 TL

Kdz .   Ereğli  Belediyesi Yaşlılar ve Gençler Evi, yenilenen yüzüyle tekrar hizmet vermeye başladı. Belediye Başkanı Halil Posbıyı... Haberin devamı >
“BOZHANE EREĞLİ İLE TEKRAR BÜTÜNLEŞTİ”

“BOZHANE EREĞLİ İLE TEKRAR BÜTÜNLEŞTİ”

Kdz . Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, beraberinde başkan yardımcıları, daire müdürleri ve teknik ekip ile birlikte  Bozhane ’ ye &nbs... Haberin devamı >
YAYIN AKIŞI
NÖBETÇİ ECZANELER

Bugün ( 27 Eylül 2022 Salı ) Ereğli'de nöbetçi olan eczaneler


IPEK ECZANESİ
KDZ.EREGLI MÜFTÜ MAH.YUKARI SOK.NO:19 MERKEZ ZİRAAT BANKASI ARKASI
03723222023
SEYHAN ECZANESİ
KAVAKLIK MAH. ÇAYIR SOK. NO:27/A
03723235106
Demokrat FM 92.4    Canlı yayınYayın başlamadıysa radyoyu dinlemek için dinle butonuna tıklayın.