YAYIN AKIŞI
KÜNYE
BİZE ULAŞIN

İTFAİYE TEŞKİLATI, 308 YAŞINDA

Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Yangından Korunma ve İtfaiye Haftası’nda İtfaiye Teşkilatı’nın 308inci kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törende İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş anıta çelenk sundu, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Törene Belediye Başkanı Halil Posbıyık, belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri, itfaiye mensupları, gönüllü itfaiyeciler ve diğer kurumlardan gelen temsilciler katıldı. Belediye kreşinin minikleri de itfaiyeci kıyafetleriyle törene renk kattılar.

ATEŞ: BATI KARADENİZ BÖLGESİNİN EN DONANIMLI İTFAİYESİYİZ

Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, yaptığı konuşmada İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluş sürecinden bahsetti. 25 Eylül 1923 yılından itibaren İtfaiye Teşkilatı’nın belediyelere devredildiğini belirten Ateş, Başkan Halil Posbıyık’ın katkılarıyla Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiyesi’nin Batı Karadeniz bölgesinin en donanımlı itfaiyesi haline geldiğini söyledi.

Ateş, şunları söyledi:

İtfaiye hizmetinin etkin ve kaliteli sunulabilmesi, nitelikli insan gücüne olduğu kadar modern teknolojinin gerektirdiği eğitim, araç, gereç ve malzemenin varlığına bağlıdır. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Sayın Halil Posbıyık’ın destekleri ile teknik donanım ve ekipman konusunda kendini sürekli geliştirmeye devam eden Batı Karadeniz Bölgesinin en donanımlı İtfaiye Müdürlüğü olmanın onurunu yaşıyoruz. 

Teşkilatımız; 13 itfaiye aracı, üç noktada itfaiye istasyon binaları, su altı ve su üstü arama kurtarma ekipleri, 3 adet deniz botu, 1 adet jetski, arama kurtarma köpeği ve 63 personeli ile 31 mahalle, 3 belde, 93 köy, 80 kilometrelik kıyı şeridi olan yaklaşık 200.000 nüfuslu bölgemize resmi tatil günleri dâhil olmak üzere 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. 

Bölge hizmetlerimizin yanısırason dönemlerde yaşanan, Antalya Manavgat Orman Yangınları, Elazığ depreminde depremzedelerin barınma çadırının kurulumu ve enkazda arama çalışmaları, Kastamonu Bozkurt ilçesinde meydana gelen sel felaketinde 7 gün boyunca selde kaybolan vatandaşlarımızın arama çalışması ve su baskını olan binalara da motopomp ile su tahliye işlemi gerçekleştirerek, İçişleri Bakanlığımız tarafından KdzEreğli Belediye Başkanlığımıza teşekkür belgesi almasının gururunu yaşadık.  

2022 Afet Tatbikat Yılı faaliyetleri çerçevesinde Afet ve acil durumlara ilişkin süreçlerin etkin yönetimi için gerekli çalışmaları yürütmek amacıyla, Eylül-Ekim aylarında 15 İtfaiye personelimizin Kentsel Arama ve Kurtarma Eğitimleri almalarınısağlayarak, ilgili kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyonu sağladık. 

-450 GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ VAR-

2010 yılında başlattığımız Gönüllü İtfaiyecilik Projesiyle bu güne kadar 450 kursiyerimize sertifika alamaya hak kazandırdık.  

Türkiye’de Gönüllü İtfaiyecilik projesini en etkili ve verimli kullanan tek ilçe olarak bugün, eğitimlerini tamamlayıp yaptığımız sınav sonucu başarılı olan 37 kursiyerimizgönüllü itfaiyeci olmaya hak kazanmıştır. Az sonra kendilerine sertifika ve kimlik kartlarını teslim edeceğiz. Sizlerin huzurunda Gönüllü itfaiyecilerimize bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. İtfaiyeciliğin hayat kurtarmanın önemini bilerek geldiler, bizlere zaman ayırdılar ve bugünde ekibimize katılacaklar. Kimlik kartlarını doğal afetsiz ve yangınsız günlerde kullanmalarını dilerim. Hayırlı uğurlu olsun.  

Son zamanlarda yaşanan işyeri, orman yangınları ve trafik kazalarında hayatını kaybeden vatandaşlarımızı ve görevleri başında şehit olan tüm İtfaiye Şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. 

Görevini yaparken kendi hayatlarını feda etmekten çekinmeyen meslektaşlarımın bu anlamlı haftasını kutluyor, yangınsız, kazasız ve afetsiz günler diliyorum.

BAŞKAN POSBIYIK, GÖNÜLLÜ İTFAİYECİLERİ KUTLADI

Törende, 13. Dönem Gönüllü İtfaiyeci Kursu’nda eğitim görüp sertifika almaya hak kazanan 37 kursiyere kimlik ve belgelerini verildi.

Başkan Posbıyık, kendisini makamda ziyarete gelen İtfaiye Müdürlüğü ekipleri ile gönüllü itfaiyecileri bir kez daha kutlayarak, “Kdz. Ereğli Belediyesi itfaiyesi bölgede parmakla gösterilen bir merkez haline geldi. İtfaiye yönetiminin ve ekiplerimizin başarılı çalışmalarıyla gönüllülük esasın temellerini iyi attık. Çok değerli arkadaşlarımız Gönüllü İtfaiyeci olarak aramıza katılıyor, son derece mutlu oluyorum. İşinde başarılı, bir şeye ihtiyacı olmayan ama topluma hizmet etmek için gönüllü itfaiyeciliği seçen arkadaşlarımıza hayranlık duyuyorum. Ekibimizi kutluyorum, başarılarınız daim olsun” dedi.

MİNİK İTFAİYECİLER PARKURU RENK KATTI

Kutlama etkinlikleri kapsamında İnönü Parkı’nda Minik İtfaiyeciler için yangın söndürme, arama ve kurtarma parkuru kuruldu. Minik İtfaiyecilerin parkur performansı ilgiyle izlendi, renkli görüntüler oluştu. 

Etkinliğilçedeki okulların Sivil Savunma Kolu öğrencileri de takip etti. Başkan Posbıyık ekibiyle birlikte İtfaiye’nin Türkiye genelindeki afetlere müdahalesi sırasında çekilen fotoğrafların yer aldığı resim sergisini gezdi ve ardından itfaiye erleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Başkan Yardımcısı Atilla Bulak ve İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş daha sonraitfaiye personeli ile Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı makamında ziyaret ederek çiçek takdim etti.


Bu içerik 26.9.2022 12:44:15 tarihinde yayınlandı ve 89 kişi tarafından okundu.

Paylaş;


DİĞER HABERLER
 POSBIYIK, ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

POSBIYIK, ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Kdz . Ereğli  Belediye Başkanı Halil Posbıyık,  24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Başkan Posbıyık, mesajında... Haberin devamı >
POSBIYIK: “84 YILDIR GÖZÜMÜZ YAŞLI”

POSBIYIK: “84 YILDIR GÖZÜMÜZ YAŞLI”

Kdz . Ereğli  Belediye Başkanı Halil Posbıyık,  10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Posbıyık, ... Haberin devamı >
POSBIYIK, UZUN MEHMET VE MADEN ŞEHİTLERİNİ ANDI

POSBIYIK, UZUN MEHMET VE MADEN ŞEHİTLERİNİ ANDI

Kdz . Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 8 Kasım Uzun Mehmet’i Anma ve Kömür Günü’nde, kömürü bulan Uzun Mehmet ve tü... Haberin devamı >
SARIKAMIŞ DENİZ ŞEHİTLERİ ANILACAK

SARIKAMIŞ DENİZ ŞEHİTLERİ ANILACAK

Sarıkamış'ta donarak şehit olan on binlerce askere kışlık giyecek, erzak ve mühimmat götürürken, 7 Kasım 1914'te  Kdz .  Ereğli açı... Haberin devamı >
KDZ. EREĞLİ’DE, ALT YAPI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

KDZ. EREĞLİ’DE, ALT YAPI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Kdz .  Ereğli Belediye si, şehrin ihtiyaç duyulan noktalarında alt yapı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kdz . Ereğli Bel... Haberin devamı >
“KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ ZULÜM ALTINDA”

“KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ ZULÜM ALTINDA”

Kdz . Ereğli Belediye Meclisi kasım Ayı Olağan toplantısının ilk oturumu AKM  Nikah Salonu’nda Belediye Başkanı Halil Posbıyık başkanlığında yapıldı.  ... Haberin devamı >
OYUNCAK EVİ KASIM AYI PROGRAMI AÇIKLANDI

OYUNCAK EVİ KASIM AYI PROGRAMI AÇIKLANDI

Kdz . Ereğli Belediyesi Oyuncak Evi Koordinatörü Melih  Tanrıkulu ,  Kasım  ayında Cumartesi günleri atölye çalışmaların... Haberin devamı >
KİTAP FUARI EREYLİN AVM’DE

KİTAP FUARI EREYLİN AVM’DE

Ereylin Alışveriş Merkezi, sanatsal ve kültürel etkinlikler ile alışveriş deneyimini daha heyecanlı hale getirmeye devam ediyor. Kitap Fuarında; birbirinden farklı kateg... Haberin devamı >
Ereylin AVM’nin Kızılay’a desteği sürüyor

Ereylin AVM’nin Kızılay’a desteği sürüyor

Ereylin AVMKızılay’a destek vermeye devam ediyor. 29 Ekim tarihinde kan bağış aracı Avm önündeydi. AVM yönetimi yaptığı açıklamayla kan bağışı kampanya... Haberin devamı >
BAŞKAN POSBIYIK, CUMHURİYETİN 99. YILINI KUTLADI

BAŞKAN POSBIYIK, CUMHURİYETİN 99. YILINI KUTLADI

Kdz . Ereğli  Be lediye Başkanı Halil Posbıyık, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Posbıyık, kutlama mesajında şu gör&uu... Haberin devamı >
YAYIN AKIŞI
NÖBETÇİ ECZANELER

Bugün ( 27 Kasım 2022 Pazar ) Ereğli'de nöbetçi olan eczaneler


TÜRKOĞLU ECZANESİ
MÜFTÜ MAH. MEYDANBAŞI CAD. NO:23/A ÇARŞI İÇİ İş Bankası Arkası Çorbacının yanı
03723232017
SEYHAN ECZANESİ
KAVAKLIK MAH. ÇAYIR SOK. NO:27/A
03723235106
Demokrat FM 92.4    Canlı yayınYayın başlamadıysa radyoyu dinlemek için dinle butonuna tıklayın.